Społeczny 11/11?

Jedną z porażek transformacji ustrojowej po 1989r. jest brak ciekawych pomysłów na świętowanie dat  ważnych dla całej narodowej wspólnoty. Zamieniono akademie na msze, pochody na procesje, wieńce zmieniły pomniki… Jak było ponuro i z patosem tak zostało. Nieśmiałe próby ożywienia tych narodowych styp albo okazywały się infantylne, albo zwyczajnie nie trafiają w powszechną wrażliwość Polaków.
Grzechem pierworodnym jest też upaństwowienie świąt narodowych, oraz pełny monopol polityki i religii na nadawanie tonu naszemu polskiemu świętowaniu.

Czy można to zmienić? Czy można sprawić aby duma narodowa została „sprywatyzowana”, a Polacy indywidualnie i grupowo, ale oddolnie organizowali się do dawania wyrazu swoim patriotycznym uczuciom?
Bełchatowscy Anonimowi Demokraci chcieliby to sprawdzić. Dlatego już 6 października podejmiemy dyskusję i próbę zaplanowania takiego społecznego, oddolnego programu 11 Listopada – Narodowego Święta Niepodległości.
Jeśli chcielibyście podsunąć nam jakiś pomysł, a może także go razem z nami zrealizować – wyślijcie go za pomocą udostępnionej poniżej ankiety.
Czekamy na wasze pomysły i deklaracje wsparcia „Społecznego 11/11”!

+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *