#kulturaniepodległa

Trwa w Polsce starcie światów wartości. Wolności vs. Opresja. Otwartość vs. Jedynoprawda.  Demokracja vs. Uzurpacja. Otwarto wiele frontów: wymiar sprawiedliwości, edukacja, ochrona przyrody, wolne media, internet… Jednak to wszystko to jedynie „przygotowanie artyleryjskie” do prawdziwego starcia o serca i umysły Polaków – do boju o KULTURĘ!

Jeśli ktoś przez ostatnie lata się łudzi, to już jakiś czas temu mrzonki o wolności Kultury Polskiej powinien  porzucić. „Przejmowanie” kolejnych teatrów, polityczne ręczne sterowanie mecenatem kultury, kolejne muzea w stylu „jak to na wojence ładnie”, całkowity upadek mediów publicznych, edukacja kulturowa przerabiana na propagandową pałkę, rugowanie poetów, pisarzy i innych wielkich artystów z programów szkolnych… Można tak bez końca!
Kultura jest tlenem Społeczeństwa. Jeśli zatrujemy ją jadem jednej racji politycznej – udusimy się cywilizacyjnie. Nie wolno obok tego przechodzić obojętnie! Nie wolno po raz kolejny skazywać Kultury na ukrywanie się i „drugi obieg”. Ja przynajmniej nie chcę stać z boku.
Proszę WSZYSTKICH moich znajomych i nieznajomych, którzy będą czytać te słowa – poświęćcie chwilę, żeby poznać manifest Kultury Niepodległej! NIEWAŻNE czy macie poglądy lewicowe, liberalne, konserwatywne, ludowe czy trzymacie się od polityki jak najdalej! Rozsądźcie w swoich umysłach i sumieniach, czy Kultura kształtowana w dotychczasowy sposób to WASZA KULTURA?
Jeśli tak – śpijcie spokojnie i dalej śnijcie o Wielkiej Polsce uczącej Europę jak jeść nożem i widelcem.
Jeśli poczujecie jednak, że ktoś Wam odbiera tlen kultury, zastępując go duchotą państwowej mizantropii i strachu przed Wolnym Duchem Artysty – zacznijcie PROTESTOWAĆ! To ostatni moment na to, żeby coś zacząć robić!
Ja zdecydowałem o przystąpieniu do obywatelskiego ruch Kultura Niepodległa. Poniżej udostępniam materiały, które przybliżają o co nam chodzi:
Jeszcze raz serdecznie proszę:
  • Zastanówcie się, jaki jest wasz stosunek do tego co dzieje się obecnie w polskiej kulturze?
  • ROZWAŻCIE PRZYSTĄPIENIE DO RUCHU KULTURA NIEPODLEGŁA!
  • Podajcie ten wpis dalej, tak aby jak najwięcej osób mogło przemyśleć sprawę.
Z góry dziękuję w imieniu Kultury Niepodległej!
+1
0
+1
0

2 komentarze do “#kulturaniepodległa”

  1. Zastanawiam sie jaka bedzie mlodzierz wychowana na poezji Węcla i calej tej reszty. Czy im kultura bedzie potrzebna ?. Czy ten PostPolak bedzie jej głodny ?

    1. Jedyna szansa w tym, że pomimo niepomiernie większych środków, „człowieka sowieckiego” też nie do końca udało się skonstruować. Ale smutek nad kierunkiem „wychowania” ogarnia. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *