vigarat.gralczyk.net

W jednej z moich ulubionych polskich komedii pada tekst: „Mój mąż… mąż z zawodu jest dyrektorem!” . Przez pierwszych dwadzieścia parę lat pracy zawodowej mogłem powiedzieć to samo o sobie – byłem z zawodu dyrektorem! 🙂 Zarządzałem niewielkimi ale sprawnymi i kompetentnymi zespołami, a moim największym zmartwieniem było to jak takich fachowców znaleźć i zachęcić do współpracy.
Zarządzanie pracą innych, ma swoje plusy i minusy. Jednym z minusów jest to, że właściwie nie wiadomo czy samemu się cokolwiek jeszcze potrafi? A i otoczenie, wraz z upływem lat, coraz rzadziej oczekują na to dowodów. Prawie 9 lat temu postanowiłem to zmienić. Podziękowałem za „bezpieczny etat” w urzędzie i zostałem „wolnym strzelcem”. Wtedy powstał Warsztat Teorii i Praktyki Animacyjnej VIGARAT.

Był to pomysł głównie na formalną obsługę samozatrudnienia. Chciałem odpocząć od zarządzania i organizowania pracy innym i zająć się własnym rozwojem. I przez blisko dziesięciolecie czerpałem z tej zmiany wiele satysfakcji, uczestnicząc w przedsięwzięciach, które były mądre i niosły ze sobą znajomości i przyjaźnie ze wspaniałymi ludźmi w calej Polsce i za jej granicami. Ale i ten etap powoli dobiega końca.
Nie chciałbym jednak rezygnować z VIGARAT, z życia „w drodze”, z poznawania świata i ludzi, z dobrodziejstw nieustannego przymusu uczenia się rzeczy nowych… Dlatego VIGARAT zmienia swój profil – próbuję połączyć moje doświadczenia „dyrektorowania” i doświadczenia freelancera. Na początek chcę to robić w formacie współpracy z moimi Przyjaciółmi.
Odnowiłem stronę internetową http://vigarat.gralczyk.net. Zapraszam do jej odwiedzenia, tam można znaleźć więcej informacji na ten temat. Jeśli uznacie że warto – przekazujcie te informacje dalej. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, organizacje i instytucje chętne do skorzystania z oferty VIGARAT.
Zapraszam także do nawiązania kontaktu edukatorów, trenerów i animatorów, którzy gotowi są iść razem z VIGARAT. Dajcie znać że jesteście współpracą zainteresowani.
Z wdzięcznością przyjmę też wszelkie uwagi na temat strony internetowej. Swoje sugestie i oceny kierujcie do mnie z wykorzystaniem danych kontaktowych, które publikuję na stronie.
VIGARAT to akronim sentencji łacińskiej, którą staram się kierować: „Vita! Gaudium! Ratio!”.  „Życie! Radość! Rozum!” – i o to staram się także w swojej pracy! Mam nadzieję że jeszcze komuś z tym po drodze? 😉
+1
0
+1
0

2 komentarze do “vigarat.gralczyk.net”

    1. Konie? Piotr – proszę bardzo! Ale jeśli czystej krwi arabskiej to tylko za granicą! Nie kopie się leżącego! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *